Mnoho začínajících kronikářů i kronikářů, kteří již mají ve vedení nějakou praxi, často v některých oblastech ohledně vedení kroniky tápe.
Co všechno musí kronikář znát a vědět?
Nejen to, co do kroniky patří a co v ní být nesmí, ale také to, na jaký papír kroniku psát a také čím, aby kronika dostatečně dlouho vydržela. Kronikáře také často zajímá to, na jakou odměnu mají nárok nebo kde se dá kronika koupit.
Často se také kronikář dostane do situace, kdy se k němu dostane kronika, kterou jeho předchůdce přestal psát před 10i i více lety – i takové nepříjemné situace musí kronikář řešit.
Odborné rady ze všech oblastí si můžete přečíst v naší poradně (ve které obratem reagujeme na dotazy), mnoho informací je také v našich článcích, kterých je na našich stránkách již přes 700 a zabývají se všemi aspekty kronikářské práce. Dále si můžete stáhnout (nebo prolistovat v tištěné formě) náš časopis Kroniky a kronikáři, ve kterém naleznete také spoustu informací z oboru. Toto vše je v plné verzi přístupné našim předplatitelům.
Pro začínající i pokročilé kronikáře je možné se přihlásit na seminář pod vedením šéfredaktora Mgr. Tomáše Hromádky, který má s vedením kroniky mnohaleté zkušenosti.
Nabízíme také novou službu – potřebujete radu rychle, jde o větší problém s vedením kroniky? Využijte naší nabídky konzultací.
Vaše redakce
Napsat komentář
Komentovat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní uživatelé.