Titulní stránku prvního letošního čísla uvozuje ukázka kroniky obce Litohlavy (okres Rokycany), která zvítězila v kategorii ručně psaných kronik v obcích od 501 do 1500 obyvatel v rámci soutěže O nejlepší kroniku Plzeňského kraje. Samotné soutěži se věnujeme článkem uvnitř čísla. ● Téma Plzně neopouštíme i v dalším materiálu. Odborná archivářka Archivu města Plzně Jitka Janečková nás bude postupně seznamovat s neúspěšnými pokusy o založení pamětní knihy města Plzně. ● I další příspěvek zůstává v Plzeňském kraji – Venkovské fórum v Rochlově přilákalo 45 kronikářů. ● Tradičně zaznamenáváme kronikářské dění v jednotlivých regionech – konala se další setkání kronikářů v Šumperku, Mikulově, Táboře, Trutnově, ale i na řadě dalších míst. Jejich organizátory jsou dobrovolné svazky obcí, spolky, okresní archivy či muzea. ● Novým předplatitelům a dalším zájemcům opět představujeme naši nabídku portálu kronikari.info a možnost se zapojit do profesní skupiny kronikářů na Facebooku.

Zpravodaj vyšel 15. dubna 2024 a předplatitelům ho zasíláme automaticky prostřednictvím České pošty.  Pokud svůj výtisk neobdržíte do 24. dubna 2024, napište nám na e-mail: redakce@kronikari.info  

Nejste předplatiteli, přesto byste chtěli časopis získat? Jste kronikář?  Zpravodaj vám rádi zašleme (50 Kč výtisk + 35 Kč obyčejné ekonomické poštovné s obálkou). O výtisk se můžete přihlásit na e-mailu redakce@kronikari.info, nezapomeňte do e-mailu napsat fakturační údaje.