Volné  sdružení archivářů,  kronikářů a rodopisců  Orlicka a Náchodska (AKRON) pořádá 1. července 2017 od 10 hod. v hotelu Zlatý potok v Kounově u Dobrušky již své deváté setkání, které je volně přístupné všem zájemcům. 

V programu jsou zatím ohlášeny tyto příspěvky:

  • Zdena Hartmanová – informace o volném sdružení AKRON
  • Jaromír Košťákpředseda kronikářů Čech a Moravy (SK ČMS) – Příspěvek: Kronika města Cheb. Výstava v Praze –  na Kampě.
  • Jan Spirit – genealog ze ŠumavyPříspěvek : DNA v genealogii.
  • Vlastimil Palata – genealog z Trutnova – Příspěvek: Zkušenosti s tvorbou rodokmenů.
  • Petr Kalivoda – profesionální genealog. Příspěvek: Stříbrný poklad ze Sněžného. Genealogické ukázky.
  • Jaroslav Šůla, CSc. – Monografie: Dějiny Hradce Králové. Publikace: Dějiny Rokytnice v Orlických horách.
  • Jiří Stach – Dopisovatel do sborníku Rodným krajem.

Hosté a témata příspěvků se mohou v průběhu času měnit a doplňovat. Mezi 12.00 hod. a 13.00 hod. bude přestávka na občerstvení. V odpolední části po 13. hodině   bude dán prostor k vzájemné výměně nových poznatků z historie rodů, řemesel a obcí Orlicka a Náchodska.

Většina našich příznivců a návštěvníků setkání zpracovává své poznatky z bádání na počítači a na setkání je pak ochotna se o ně podělit s ostatními účastníky. Je proto dobré vzít si s sebou přenosnou paměť (tzv. flešku) nebo rovnou laptop.

Protože je kapacita velkého sálu hotelu omezena a počet účastníků setkání rok od roku stoupá, prosíme zájemce o toto setkání, aby si předem rezervovali požadovaný počet míst do 18. 6. 2017 na e -mailové adrese: pro.akron.oh@seznam.cz (pro.akron.oh@email.cz  – hlavní pořadatelka setkání.) nebo na telefonním čísle – jen SMS: 737 102 086. Informace na: www. i-akron.cz nebo www.novinky-akron.unas.cz  

 

Za pořadatele:

Zdena Hartmanová – hlavní pořadatelka setkání

Dagmar Honsnejmanová, Eva Charouzová, Růžena Vrbická, Ing. Zdeněk Šedivý, PhDr. Jan Škoda ml., Milan Kopecký, Josef Loučka