V sobotu 23. dubna se v Lysé nad Labem u příležitosti výstavy Regiony České republiky sešli kronikáři na již tradičním každoročním setkání. Program tentokrát připravovalPokračovat ve čtení
Nejteplejší leden, nový virus chřipky. Zapsal kronikář před půl stoletím
V roce 1975, tedy před rovnými padesáti lety, kronikář Chodové Plané Vojtěch Válek zaznamenal i průběh počasí. Počasí se v uvedeném roce podle kronikáře vyznačovalo několika rekordy. Například leden byl podle zápisu v kronice nejteplejším lednem za posledních 200 let, kdy se dělají soustavná meteorologická měření.
20.06.2016 at 9:23
Jsem kronikářem v Mnichovicích okres Praha-východ, Středočeskýkraj. Zajímalo by mne pro koho bylo setkání kronikářů v Lysé nad Labem určeno. Kdo rozesílal pozvánky. Děkuji.
20.06.2016 at 12:11
Setkání organizovali pan Bartoň a pan Řehounek a informaci zasílali zájemcům ze svých seznamů. Redakce zpravodaje Kroniky a kronikáři se o semináři dozvěděla až se značným zpožděním od jednoho ze svých čtenářů (pozvánka nám nebyla do redakce zaslána) a na základě toho jsme poprosili jednoho z organizátorů o zaslání zprávy z tohoto setkání.