Prosím o Váš názor na tuto věc:
v obecní kronice v kapitole obyvatelstvo uvádím občany, kteří zemřeli. Protože jsem rodák a patriot, všechny dobře znám a přidám pár slov o každém z nich. Přitom bych ráda k tomu odstavečku přidala malou fotografii z parte, aby další pokolení věděla o koho jde. Je to vhodné? A pokud myslíte, že je to možné, musím mít souhlas pozůstalých ?
Děkuji za odpověď. S přáním pěkného dne Látalová

Dobrý den,
zákon na ochranu osobních údajů se vztahuje pouze na žijící osoby. Takže o mrtvých psát klidně můžete (jen se vyhněte jejich vztahu k žijícím osobám, např. že „zemřel Jaroslav Novák, který je příbuzný Aleše Nováka bydlícího v
čp. 13 – zde byste se dostala do střetu zákony – ochrana osobních údajů a občanský zákoník), žádný souhlas
pozůstalých nepotřebujete. Jinak vlepovat fotografie do kroniky se příliš nedoporučuje (agresivní lepidlo, porušení vazby v případě množství fotografií) – fotografie ukládejte do přílohy ke kronice.
S pozdravem

Tomáš  Hromádka

Děkuji moc za rychlou odpověď. Fotografie nevlepuji. Píšu jedno vyhotovení ručně s přílohou (pro uložení a archivaci) a totéž na počítači s vkládáním těchto příloh pro běžné použití ( to jsem měla na mysli). Jistě, že dávám velký pozor na vztahy, to je velmi citlivé téma. Pracuji na obecní kronice už hezkou řadu let a stále se mám co učit . Děkuji za Vaše stránky a pomoc.

S pozdravem Marie Látalová