● O vedení kroniky městské části rozhoduje zastupitelstvo městské části. Je doporučeno, aby záležitosti vedení obecní kroniky svěřilo trvale do kompetencí rady městskéPokračovat ve čtení
Socha kronikáře opět opustila svoji pozici na Staroměstské radnici
11. května 2026 začala pravidelná údržba soch na Staroměstském orloji v Praze. Restaurováno bude celkem osm soch. V první etapě budou restaurovány čtyři sochy (jednou z nich je kronikář zmíněný v názvu článku), na kterou naváže druhá etapa dalšími čtyřmi sochami. Navráceny na původní místo by měly být sochy z druhé etapy na podzim tohoto roku. Předpokládaná cena prací včetně manipulace, převozu atd. je 367 tisíc korun bez DPH.
26.04.2026 at 11:13
To je úžasný článek, který lze v malých obměnách použít i pro menší obce. Děkuji moc. Zkopíruji a uložím, možná se některé části budou hodit.
Eva Sáňková kronikářka Doubravice nad Svitavou