Dne 3.3.2011 krátce po 17. hodině byla v Kulturním středisku KORUNA slavnostně pokřtěna KNIHA O RADOTÍNU, kterou vydala městská část Praha 16 ve spolupráci s vydavatelstvím MILPO s.r.o. Kmotry knihy se stali – Miroslava Němcová (předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR), senátor Tomáš Grulich a kytarový virtuos Štěpán Rak. Křtu se rovněž zúčastnil starosta Radotína Karel Hanzlík a ředitel nakladatelství MILPO Milan Polák.

Knize na cestu zahrál při setkání všech, kteří se na knize nějakým způsobem podíleli, Štěpán Rak se svým synem Matějem. Vydání knihy doprovází výstava v KS Koruna s reprodukcemi vybraných stránek z knihy a několika dalších zajímavých fotografií. Koná se v pracovních dnech po celý příští týden.

Obsáhlou knihu s bohatým doprovodným materiálem ve formě mapek, fotografií a reprodukcí historických pohlednic lze zakoupit již dnes ve většině pražských knihkupectví za 350 Kč. Na jejím obsahu se podíleli zejména členové místní Letopisecké komise, která má v Praze – Radotíně dlouholetou a nepřerušenou tradici. Dnes je v podstatě badatelským a sběratelským centrem, který se zabývá všemi souvislostmi s historií Radotína. Více na webových stránkách www.letopisciradotin.cz