Sdružení Zlatý erb vyhlásilo jedenáctý ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší internetové stránky měst a obcí.

Uzávěrka přihlášek je 28. ledna, vítězové budou oznámeni na dubnové konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové.
Cílem klání je podpořit rozvoj internetových služeb ve městech a obcích. Soutěž je opět organizována v krajských a v navazujícím celostátním kole. Loni se do klání přihlásilo 592 obcí, což bylo meziročně o 12 procent více.

Soutěží se ve třech kategoriích, a to o nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a nejlepší elektronickou službu. Také letos budou uděleny zvláštní ceny, například za nejlepší turistickou prezentaci, za bezbariérový přístup a udělena bude i cena veřejnosti. V ní mohou uživatelé internetu posílat své hlasy až do března.

Loni cenu Zlatý erb 2008 za nejlepší internetové stránky měst získala radnice v Jihlavě. V kategorii obcí zvítězil Tlumačov na Zlínsku. Nejlepší elektronickou službu měla městská část Prahy 6 s projektem internetové televize.

Více informací o soutěži najdete na http://www.zlatyerb.obce.cz/
Jednou z přihlášených obcí je i obec Mokré. Stránky Mokrého jsou obsáhlé a v současné době se skládají ze tří částí (stránky obce, knihovny a kroniky). „Tato soutěž je přínosná tím, že se obec může představit široké veřejnosti a ukázat život na obci nejen v současné době, ale také návštěvníci mohou nahlédnout do její historie. Právě stránky kroniky jsou ojedinělé, ale za svůj krátký čas, si získaly mnoho příznivců,\“ řekla kronikářka Mokrého a současně tvůrce oficiálních internetových stránek obce. Dodala také, že „hlasovat můžete na stránkách obce www.obecmokre.cz , na stránkách knihovny www.obecmokre.cz/knihovna a na stránkách kroniky www.obecmokre.cz .“


Jste kronikář a připravujete také současně internetové stránky obce? Napište nám do kronikářského zpravodaje o svých zkušenostech. Zveřejňujete informace o historii obce? Víte o tom, že zákon 132/2006 Sb. ve své podstatě nepřipouští zveřejňování zápisu kroniky na internetu?